CAMPEÕES:

. PORTUGAL INTERNATIONAL MOUNTAIN BIKE . 2019 – Vizela

. 12H

GERAL . MALE:
1º . PEDRO MOTA
2º . MARCO MARTINS
3º . TIAGO SOUSA

GERAL . FEMALE:
1ª . DANIELA CAMPELO

19-22 . MALE:
1º . TIAGO SÁ
2º . JOÃO CARNEIRO
3º . SEBASTIÃO ROSA

19-22 . FEMALE:
1ª . DANIELA CAMPELO

23-29 . MALE:
1º . TIAGO SOUSA
2º . BRUNO MARTINS
3º . JOAQUIM ANDRÉ RIBEIRO

30-39 . MALE:
1º . PEDRO MOTA
2º . MARCO MARTINS
3º . RICARDO MARTINS

40-49 . MALE:
1º . TIAGO SILVA
2º . MALHEIRO JORGE
3º . JOSÉ PACHECO CARDOSO

50-59 . MALE:
1º . CARLOS MANUEL PINTO
2º . GONÇALO SILVA
3º . JOSÉ MOTA

60-69 . MALE:
1º . ANTÓNIO GIRÃO

. SINGLE SPEED

MALE:
1º . HUGO NEVES

. TEAM 2

MIX:
1º . VÂNIA VILAÇA | SAMUEL MARQUES
2º . ELIANA SOUSA | CARLOS BARBOSA
3º . SÍLVIA MACHADO | HÉLDER OLIVEIRA

MALE:
1º . MANUEL FERREIRA | RUI PEIXOTO
2º . FÁBIO FARIA | ANTÓNIO VALINHAS

. TEAM 4

1º . FLÁVIO FONSECA | JOÃO CARVALHO | HÉLDER RIBEIRO | MARCO SANTOS
2º . ROBERTO FERREIRA | TIAGO CRUZ | BRUNO SILVA | FILIPE SÁ
3º . PAULO GONÇALVES | JOAQUIM CUNHA | RUI MENDES | FRANK RIBEIRO

. 6H

GERAL . MALE:
1º . SÉRGIO MENESES
2º . ARMANDO TAIPA
3º . HUGO MOUTINHO

GERAL . FEMALE:
1ª . ANDREIA MARQUES
2ª . JÉSSICA LIMA
3ª . CÁTIA CAMPELO

19-22 . MALE:
1º . ADELINO SILVA
2º . PEDRO RIBEIRO
3º . MANUEL TEIXEIRA

19-22 . FEMALE:
1ª . JÉSSICA LIMA
2ª . CÁTIA CAMPELO

23-29 . MALE:
1º . RICARDO SILVA

23-29 . FEMALE:
1ª . ANDREIA MARQUES

30-39 . MALE:
1º . SÉRGIO MENESES
2º . HUGO MOUTINHO
3º . JORGE FILIPE BARROSO

40-49 . MALE:
1º . ARMANDO TAIPA
2º . JOSÉ CASEIRO
3º . BRUNO VIERIA

50-59 . MALE:
1º . JOSÉ CARVALHO
2º . GASTÃO FRANCO
3º . CARLOS OLIVEIRA

60-69 . MALE:
1º . PEDRO MAIA

. TEAM 2

MIX:
1º . SÉRGIO NOGUEIRA | ANITA ARAÚJO

MALE:
1º . FILIPE PINTO | HÉLDER COSTA
2º . CARLOS TEIXEIRA | DANIEL OLIVEIRA
3º . HUGO XAVIER | BRUNO CASTRO

. PORTUGAL INTERNATIONAL MOUNTAIN BIKE . 2018 – Vieira do Minho

. 24H

GERAL . MALE:
1º . MARCO MARTINS
2º . SÉRGIO FERNANDES
3º . MANUEL LOPES

GERAL . FEMALE:
1ª . DANIELA CAMPELO

19-22 . MALE:
1º . SEBASTIÃO ROSA

19-22 . FEMALE:
1ª . DANIELA CAMPELO

23-29 . MALE:
1º . FREDERICO SANTOS

30-34 . MALE:
1º . SÉRGIO REGO
2º . MARCO QUARESMA
3º . MENDES DOS SANTOS

35-39 . MALE:
1º . MARCO MARTINS
2º . MANUEL LOPES
3º . MÁRIO MIGUENS

40-44 . MALE:
1º . SÉRGIO FERNANDES
2º . TIAGO SILVA
3º . PAULO CAMPELO

45-49 . MALE:
1º . GINHO
2º . RUI NUNES

50-54 . MALE:
1º . PAULO MARTINS

55-59 . MALE:
1º . RUI BATISTA

60-64 . MALE:
1º . ANTÓNIO GIRÃO

. TEAM 2

MIX:
1º . HÉLDER OLIVEIRA | LILIANA CARDOSO

MALE:
1º . RICARDO SILVA | RICARDO DANIEL SILVA

. TEAM 4
MALE:
1º . VITOR PINHEIRO | BRUNO COSTA | JORGE FERREIRA | JORGE MACHADO
2º . BRUNO COSTA | FILIPE NEVES | FÁBIO PITÃES | ETTORE MIGLIANI

. 12H

GERAL . MALE:
1º . HUGO MOUTINHO
2º . JORGE BARROSO
3º . CARLOS PINTO

GERAL . FEMALE:
1ª . CRISTINA SALGADO

19-22 . MALE:
1º . TIAGO SÁ
2º . CRUZETA
3º . MANUEL TEIXEIRA

23-29 . MALE:
1º . JORGE BARROSO

30-34 . MALE:
1º . HUGO MOUTINHO
2º . FILIPE MATOS

35-39 . MALE:
1º . JOSÉ SILVA
2º . RUI DAMIÃO
3º . GIL SOUSA

40-44 . MALE:
1º . MARCO SANTOS
2º . JOSÉ CASEIRO
3º . LUIS MARTINS

45-49 . MALE:
1º . JOSÉ MOTA
2º . SALVADOR RAMOS
3º . BENJAMIM SILVA

45-49 . FEMALE:
1ª . CRISTINA SALGADO

50-54 . MALE:
1º . CARLOS PINTO
2º . MANUEL LOSA
3º . RUI CARDOSO

55-59 . MALE:
1º . PEDRO MAIA

65-69 . MALE:
1º . MIGUEL FERNANDES

. SINGLE SPEED

MALE:
1º . MANUEL CAMPOS

. TEAM 2

MALE:
1º . JOÃO MACHADO | CARLOS MAGALHÃES

. TEAM 4

MALE:
1º . ANSELMO MAIA | BRUNO FREITAS | VITOR AZEVEDO | JOÃO ARAÚJO