WEMBO CHAMPIONS IN PORTUGAL:

– WEMBO EUROPEAN MOUNTAIN BIKE . 2019 – Penafiel

. 24H

ELITE . MALE:
1º . MATTI TAHKOLA
2º . SEBASTIAN TRIMBORN
3º . ENRICO MIRACOLI

ELITE . FEMALE:
1ª . NIKOL FLASAROVÁ
2ª . GIULIANA MASSAROTTO
3ª . RITA CAETANO

19-22 . MALE:
1º . LUCA TESTA
2º . DIOGO SAMPAIO

23-29 . MALE:
1º . JAIME MORENO GARCIA
2º . TOMÁS MAKAL
3º . MARCELO OLIVEIRA

23-29 . FEMALE:
1ª . FILIPA FIDALGO

30-34 . MALE:
1º . HUGO MOUTINHO
2º . JOÃO PINTO
3º . DAVID GOBBY

35-39 . MALE:
1º . NUNO CRUZ
2º . MÁRIO MANUEL
3º . NICOLAS PELLEGRINELLI

35-39 . FEMALE:
1ª . BIEKE MACHIELSEN
2ª . FILIPA GONÇALVES
3ª . ROSA FERNANDES

40-44 . MALE:
1º . SÉRGIO FERNANDES
2º . ARMANDO TAIPA
3º . TIAGO SILVA

45-49 . MALE:
1º . RODOLFO DIAS
2º . MAREK KREPELKA
3º . PACO HUERTAS CAMPOS

50-54 . MALE:
1º . MARTIN STAIGER
2º . CARLOS PINTO
3º . LUDOVIC BRAULT

50-54 . FEMALE:
1ª . FILOMENA GOMES

55-59 . MALE:
1º . ADRAIN BEALE
2º . PATRICK GOUARD
3º . ENRICO LOMBARDI

60-64 . MALE:
1º . BENJAMIM SILVA
2º . PEDRO MAIA
3º . FERNANDO SANTOS

70+ . MALE:
1º . AGOSTINHO DUARTE

. SINGLE SPEED

MALE:
1º . ROBERTO DE OSTI
2º . ANDREW HOWETT
3º . HUGO NEVES

FEMALE:
1ª . DONNA WARING

. TEAM 2

MIX:
1º . IRENA KLINGOROVÁ | TOMÁS KOLISKY
2º . SANDRA JORGE | BRUNO NUNES
3º . ADAM KOTEN | SIMONA KOTENOVÁ

MALE:
1º . ANDRIUS DOLGOVAS | ARNOLDAS VALIAUGA
2º . MICHEL MACHADO | TIAGO LOPES
3º . STEVEN WOOD | ALAN DUNCAN

. TEAM 4
1º . LUIS ALMEIDA | ULISSES VARETA | CARLOS COSTA | TIAGO ALMEIDA
2º . ULISSES SANTOS | BASILIO NUNES | SÉRGIO LOPES | MIGUEL FERREIRA

. 12H

ELITE . MALE:
1º . JOSÉ FERREIRA

ELITE . FEMALE:
1ª . LORNA RIDER

19-22 . MALE:
1º . TIAGO SÁ

23-29 . MALE:
1º . BRUNO MARTINS

23-29 . FEMALE:
1ª . VÂNIA VILAÇA

30-34 . MALE:
1º . PEDRO MOTA
2º . MÁRIO SERRA
3º . RICARDO MARTINS

35-39 . MALE:
1º . JOSÉ SILVA
2º . RICARDO SARAIVA
3º . DAVID FERREIRA MACEDO

40-44 . MALE:
1º . MALHEIRO JORGE
2º . RUI BENTO
3º . MÁRCIO PINTO

45-49 . MALE:
1º . LUIS SOUSA
2º . JOÃO MARTINHO
3º . FERNANDO CÉSAR MÍGUEZ

50-54 . MALE:
1º . JOSÉ MOTA
2º . MARCELINO GIRÁLDEZ SIO

55-59 . MALE:
1º . RUI BATISTA

. 6H

19-22 . MALE:
1º . BRUNO SILVA

23-29 . MALE:
1º . LUIS SOARES

30-34 . MALE:
1º . SÉRGIO MENESES

35-39 . MALE:
1º . AGOSTINHO CUNHA
2º . MÁRIO BASILIO
3º . CARLOS FILIPE FERREIRA

40-44 . MALE:
1º . FILIPE ALEXANDRE DE MOURA
2º . ANTÓNIO DIAS
3º . MARCO VIDES

45-49 . MALE:
1º . CELSO VALENTE
2º . NUNO PINHEIRO

50-54 . MALE:
1º . CARLOS MAGALHÃES